مطالعات کامل مجموعه اقامتی تفریحی (+فایل word)

مطالعات مجموعه اقامتی تفریحی :

در این پست مطالعات کامل مربوط به رشته مهندسی معماری (بصورت فایل word قابل ویرایش) با عنوان « مطالعات مجموعه اقامتی تفریحی » برای رشته مهندسی معماری آماده کردیم که میتوانید با استفاده از لینکی که در انتهای همین پست وجود دارد دانلود نمایید.

ویژگی منحصر به فرد مطالعات مجموعه اقامتی تفریحی ، فهرست مطالب داینامیک آن است که با ویرایش مطالب ، عنوانها و شماره صفحات بطور خودکار آپدیت میشوند (Table of contatents)  , و دیگه لازم نیست دستی فهرست رو ویرایش کنید (خیلی شیک و تر تمیز) ، مطالعات مذکور مشتمل بر 10 فصل میباشد که عبارتند از :

عنوان فصل های مطالعات مجموعه اقامتی تفریحی

  1. مطالعات فرهنگی وتاریخی

  2. مطالعات اکولوژیکی

  3. شهر و شهرسازی

  4. شناخت عملکردهای پروژه و نمونه مشابه

  5. شناخت بستر طراحی

  6. تجزیه و تحلیل سایت

  7. مطالعات طراحی پروژه و برنامه فیزیکی طرح

  8. مبانی نظری و ادراک طرح

  9. بررسی هتل ها و مراکز اقامتی شهرستان اجرای طرح

  10. اصول طراحی منظر و طراحی اقلیمی

طرح نهایی معماری و مطالعات مجموعه اقامتی تفریحی

در اين پروژه به مباني نظري درباره طبيعت و گردشگري و طراحي يك مجموعه اقامتي تفريحي پرداخته شده است. محیط طبيعي موهبتی است كه خداوند به بشر ارزانی داشته است و انسان میبایست در حفظ و نگهداري آن کوشا باشد، تا كمتر آسيب ببیند و بستري باشد كه انسان در آن به گشت و گذار بپردازد و به آرامش فكري و روحي دست يابد. گردشگري مناسبترین روش براي گذران اوقات فراغت است كه در طراحی اين مجموعه نقش بسزایی بر عهده دارد. از این رو استفاده از اصول طراحي اقليمي در طرح آن مفيد و مطلوب به نظر مي‌رسد. استفاده از نور و گرمای خورشيد، جهت‌گيري رو به خورشيد، تهويه طبيعي و استفاده ازفرمهاي متنوع و هماهنگ با محيط زيست از اصول مورد استفاده در شرح اين مجموعه است.مطالعات مجموعه اقامتی تفریحی

با توجه به وجود جاذبه هاي طبيعي و اماكن ديدني و زيارتي در شهر سقز و اطراف آن و نبودن مكاني براي اقامت آنها، در اين طرح تلاش شده است كه مكاني طراحي شود كه علاوه بر امكان اقامت گردشگران، زمينه اي براي آشنايي گردشگران با ويژگيهاي فرهنگي مردم منطقه از نزديك فراهم كند و همچنين مردم شهر نيز براي اوقات فراغت خود بتوانند از آن استفاده كنند.

در فصل اولین فصل پروژه معماری مجموعه اقامتی تفریحی ، ديدگاههاي مختلف در رابطه با محيط و منظر،به اين دليل كه بخش عمده از پروژه معماري منظر است،مسائل اوقات فراغت و مسئله ی توريسم و گردشگري مطرح شده است كه هر كدام از آنها تاثيرات مشخصي بر طراحي پروژه معماری مجموعه اقامتی تفریحی داشته اند كه در فصل شیوه طراحي به هر كدام از اين تاثيرات اشاره خواهد شد .پلان معماری مطالعات مجموعه اقامتی تفریحی

در فصل دوم خصوصیات اجتماعي، اقتصادي ،جغرافيايي، اقليمي،فرهنگي و معماري منطقه، و در سومین فصل اصول معماري حاكم بر طراحي پروژه بررسي شده است .

در فصل چهارم به شناخت عملكرد و مشخصات فيزيكي و رواني مجموعه  و  بررسي  نمونه هاي مشابه پرداخته شده ،و در فصل آخر مطالعات مجموعه اقامتی تفریحی ، روند شكل گيري طرح و عوامل موثر بر آن بررسي شده است.

در پروژه معماری مجموعه اقامتی تفریحی ، اقليم و معماري بومي ، شكل  موقعيت و شيب سايت و  مباني نظري نقش بسيار پر رنگي داشته اند به صورتي كه هر اتفاقي در سايت تحت تاثير يكي از اينها بوده است.

مطالعات مجموعه اقامتی تفریحیدانلود رایگان فهرست مطالب و چکیده مطالب مطالعات مجموعه اقامتی تفریحی 


نام فایل : مطالعات مجموعه اقامتی تفریحی با فهرست مطالب

فرمت فایل دانلودی : zip

فرمت فایل اصلی : doc

تعداد صفحات فایل ورد : 261

حجم فایل فشرده : 22.2 مگابایت

قیمت : 25000 تومان

قیمت با تخفیف : 9900 تومان ( تخفیف فوق العاده بمدت محدود )


 

جهت دانلود مطالعات مجموعه اقامتی تفریحی از لینک زیراستفاده کنید

خرید

 

کافی نت سایه روشن یزد

2505 بازدید

 برچسب ها: