کانال تلگرام کافی نت سایه روشن
آموزش خرید و دانلود از سایت
 

متن ادبی ,اشعار زیبا و پیامک درباره ولادت امام رضا ع + کارت تبریک

ولادت امام رضا (ع)

متن ادبی ,اشعار زیبا و پیامک درباره ولادت امام رضا (ع) + کارت تبریک و تصاویر گرافیکی زیبا با کیفیت

The birth of Imam Reza :

متن تبریک ولادت امام مهربانی ها حضرت امام رضا (ع)  :

سلام بر تو اى امام هشتم، اى فرزند پيامبر و على، اى پاره تن فاطمه اى جگر گوشه حضرت موسى بن جعفر، و اى امامى كه هر لحظه دل هاى ما به شوق ديدار حرم مطهّرت مى تپد، سلام بر تو اى على بن موسى الرضا، و سلام بر پدارن بزرگوارت و فرزندان پاك و معصومت.

فرارسيدن يازدهم ذى القعده سالروز ولادت هشتمين امام معصوم، خورشيد فروزان خراسان، مايه بركت و افتخار كشور ايران، محبوب دلهاى شيعيان، حضرت ابى الحسن على بن موسى الرضا عليه السلام را به همه مسلمانان جهان بالأخصّ شيعيان تبريك مى گوييم.

در این مطلب اشعار و متن های ادبی زیبا ( متن مخصوص مجری) در مورد ولادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، آقا امام رضا علیه السلام و همچنین چند عدد کارت پستال تبریک ولادت امام رضا (ع) در سایز بزرگ اچ دی

آماده کردم امیدوارم که مورد پسند شما عزیزان واقع بشه . ما را از نظرات ارزشمندتون بی بهره نگذارید.

به دلیل طولانی بودن مطلب لطفا از فهرست زیر استفاده نمایید .

ولادت امام رضا (ع)


 

در این مطلب می خوانید  :

اول : متن های ادبی زیبا درباره ولادت امام رضا (ع)

دوم : اشعار زیبا در مدح امام رضا (ع) – مجموعه شعر درباره ولادت امام رضا (ع)

سوم : اس ام اس و پیامک  (میلاد , تولد ) ولادت امام رضا (ع)

چهارم : کارت پستال – کارت تبریک – تصاویر پس زمینه – والپیپر های زیبا با موضوع ولادت امام رضا (ع)


 

 متن های ادبی زیبا درباره ولادت امام رضا (ع) :

متن زیبا درباره ولادت امام رضا (ع) – شماره ۱

متن مجری – متن زیبا برای اجرا

 

خورشید هشتم

سلام و درود خدا بر کسی‌که خدا و رسولش از او رضایت دارند؛ امامی که چشمه جوشان لطف و رحمتش به دریای ازلی رحمت و رأفت بی‌کران پروردگار متصل است و هر پناهجوی بی‌آشیانى، در پناه نگاه و نوازش او، چون آهوی رمیده از صیاد، آرام میگیرد.

سلام بر خراسان، بوستانی از بوستانهای بهشت که در آن فرزانه فرزندی از نسل رسول خاتم(صلی الله علیه و آله وسلم)، چندی زیسته و درخشیده است.

سلام بر رواق های بلند حرمش که همواره مأمن دل های خسته و پناه آهوان رمیده از دام دل و دانه دنیاست.

سلام و درود و صلوات بر امام رضا(ع)، هشتمین امام، کوکب درخشنده، ابر بارنده، باران شتابنده و خورشید فروزنده.

سهیلا بهشتى

 

متن زیبا درباره ولادت امام رضا (ع) – شماره ۲

متن مجری – متن زیبا برای اجرا

 

سلام بر تو ای امام غریبان

سلام بر تو که عظمت کشور ما هستی و ضامن سعادت و سربلندی ما!

سلام بر تو و بر خانه ‏ای که قدم در آن نهادی!

سلام بر تو و دامانی که تو را بپرورید!

سلام بر تو و زندگیِ سراسر نورانی ‏ات.

سلام بر تو و مزاری که وعده‏ گاه زیارت و التجای عاشقان است! مولا جان، امام رضا علیه ‏السلام ! به خانه دل‏ های عاشقان خوش آمدید!

مقدمتان گلباران!

 

متن زیبا درباره ولادت امام رضا (ع) – شماره ۳

متن مجری – متن زیبا برای اجرا

 

صدای توحيد

تو به نگاه هاي خاك گرفته كوتاه نظر آموختي كه «غيب را ابري و آبي ديگر است آسمان و آفتابي ديگرست.» آموختي كه افق هاي ديدشان را بگسترانند و بدانند كه زندگي همين چهار و پنج روز نيست … كه «آدمي در عالم خاكي نمي آيد به دست»؛ آموختي كه به در آييم و ديده بگشاييم تا دست الهي را پشت صحنه آفرينش ببينيم. تو به ما آموختي كه مخزن علم اگر متصل به درياي الوهيت باشد، هيچ‌گاه تمام نخواهد شد.

صداي رساي تو از كوچه هاي نيشابور به گوش مي رسد هنوز؛ «صداي توحيد، دژ استوار خداوند است در اين سياره زلزله خيز و كسي كه بدان پناه ببرد، عذاب نخواهد شد

 

متن زیبا درباره ولادت امام رضا (ع) – شماره ۴

متن مجری – متن زیبا برای اجرا

صلوات خاصه ولادت امام رضا

صلوات خاصه ولادت امام رضا

امام غريب

سخت است جدا شدن از شهر خاطره هاي پيامبر؛ اما تو «رضا» شده اي به رضاي الهي؛ غريب آمده اي تا اسلام را از غربت بيرون بياوري، تا غريبه ها را آشنا كني با هم.

كبوتران مسافر را بنگر؛ رنج دوري را به جان مي خرند تا نزديك باشند به تو؛ كسي كه تو را دارد، غريب نخواهد شد.

چشم ها در ايوان طلاي تو، مثل گمشده ها به اصل خويش،‌به روزگار وصل خويش بازمي گردند. سناباد طوس، ‌منزلي شده است تا هر كسي خودش را دوباره بيابد. آدمي، غريب است در اين دنيا و تو امام غريباني؛ آدمي مسافر است و تو كاروان سالارِ مسافران عشق؛ با ما بمان تا از رواق هاي تو، به دروازه هاي ملكوت برسيم.

 

متن زیبا درباره ولادت امام رضا (ع) – شماره ۵

متن مجری – متن زیبا برای اجرا

 

بر شانه بلند خراسان

نخل ها قيام كرده اند. رشته كوه هاي زاگرس برخاسته اند به استقبال. قدم بر فرش بال هاي ملائك بگذار؛ اين‌جا سرزمين عاشقان آل‌ علي است. بر شانه هاي بلند خراسان بنشين تا آنان‌كه مصطفي(صلی الله علیه و آله وسلم) را نديده اند، به عصمت چشم هايت ايمان بياورند؛‌تا آنان‌كه مرتضي(علیه السلام) را نديده اند،‌اوصاف بلندش را در قامت رضا(علیه السلام) بنگرند. كرم نما و فرود آ تا موج هاي سرخ كارون از زير قدم هايت بجوشد! دست بر سر و روي باغچه ها بكش؛ بلكه درختچه هاي بادام جوانه بزنند، بلكه رودخانه اي آبي از دل سنگ هاي سياه بيرون بتراود!

سخن بگو تا اهالي زمين،‌كلمه «لا اله الا الله»‌را از زبان يك مرد آسماني بشنوند!

سلام بر تو اى امام هشتم، اى فرزند پيامبر و على، اى پاره تن فاطمه اى جگر گوشه حضرت موسى بن جعفر، و اى امامى كه هر لحظه دل هاى ما به شوق ديدار حرم مطهّرت مى تپد، سلام بر تو اى على بن موسى الرضا، و سلام بر پدارن بزرگوارت و فرزندان پاك و معصومت.

فرارسيدن يازدهم ذى القعده سالروز ولادت هشتمين امام معصوم، خورشيد فروزان خراسان، مايه بركت و افتخار كشور ايران، محبوب دلهاى شيعيان، حضرت ابى الحسن على بن موسى الرضا عليه السلام را به همه مسلمانان جهان بالأخصّ شيعيان تبريك مى گوييم.

بوی خوش کدام بهار است که شامه ی زمین را می نوازد؟

هوای پیراهن کدام یوسف است که دنیا را به سر مستی فراخوانده است؟

این همه پروانه شناور در هوای عشق زاده کدام لبخند است؟

ذی القعده یازدهمین روزش را چرا چراغانی کرده است؟

روشنی از روزنه ها جاری است.خورشیدی از دامان نجمه آن زنی که حیا و دینداری اش مپال زدنی است طلوع کرده است تا سرنوشت تاریک دنیا را به روشنایی روز تبدیل کند.

شوق در رگ های ذی القعده می دود.

هشتمین خورشید دمیده است.همان علی نامی که آشنای تمام غریبان است.کسی که در درستکاریی به پدرش حضرت موسی بن جعفر(ع)شبیه است.

ای مولای سبز پوشی که در دفتر شیعه مانند نداری.کاش بودی و می دیدی که این روز ها در خراسان غلغله است.فقط و فقط برای اینکه بگویند:

صحن و ایوان تو را ای کاش جارو میزدم/چون کبوتر ها نگهبان دو چشمت میشدم

میلاد شمس الشموس خسرو اقلیم طوس شاه انیس النفوس بر تمامی عاشقان گنبد زرد رضا(ع) تهنیت باد.

 

متن زیبا درباره ولادت امام رضا (ع) – شماره ۶

متن مجری – متن زیبا برای اجرا

 

خراسان در شب میلاد تو

خراسان در شب میلاد تو، عزیزترین جای عالم است. امشب عطر زعفران و گلاب، عطر عود و اسپند، از زمین به آسمان راه میگشاید و تمام عرش‌نشینان، چراغانی شهری را به هم نشان میدهند که خورشیدی شبانه‌روز در خاکش پرتوافشانی می‌کند. امشب نگاه فرشتگان به مشرق ایران دوخته شده و تمام دلها به‌سوی طوس پر میکشد. همه دلها امشب حسرت پرواز دارند، حسرت داشتن دو بال سبک‌بار که بی وقفه به‌سوی تو پر بگشایند و شادباش میلادت را بر ضریح تقرب بوسه زنند. چه مبارک سحری و چه فرخنده شبی است!

کبوتران در آسمان حرم میرقصند و میان زمین و آسمان مرددند، مانده اند در زمین بمانند و شوق و شادی زائران تو را ببینند یا آنکه به آسمان پر بگشایند و با دست‌افشانی فرشتگان همراه شوند. کبوتران، همه سپیدپوشند امشب و همه پیام سرور بر لب دارند. کبوتران امشب در حریم تو چه عزیزند، چه گران‌قدرند!

امشب عاشقان تو به یمن شادی میلادت، دست نوازش و ارادت خویش را بر سر کبوتران تو میکشند و به سرسلامتی ات، بر سنگ‌فرش‌های حرم بذر عشق می‌پاشند، کبوتران را بوسه میزنند و دوستشان دارند؛ چرا که کبوتر، نشانی از مهر و بی‌همتایی تو دارد. امشب هیچ اشک شوقی دست از ضریح تو نمی‌کشد و هیچ حاجتمند امیدواری از گنبد تو چشم بر نمیدارد. این عید عاشقانه را تو بی شک، با اجابت تمام حاجت ها عاشقانه تر میکنى.

مشهد، چراغانی عاشقانه ای است که نور پرفروغش تمام زمین را روشن کرده است. مشهد، گنبد و گلدسته و نقاره است که هر دل عاشقی را کبوتر میکند و هر کبوتر، دعاهای زخمی اش را مدام به چهار سوی حرم آواز میخواند. مشهد، ضریح چهارگوشه ای است که در هر گوشه خویش مهربانی خدا را دارد و استجابت بی‌دریغ.

مشهد، قرارگاه اشک است. اشکهای بی‌قراری که دامان ولایت نور را چنگ میزنند و خویش را به امید درمان دردها به امام مهربان میرسانند. مشهد، التماس دعاست، التماس استجابت، التماس عنایت عشق و تکان‌خوردن شانه های گریان و لبخند دعاهای به اجابت رسیده و بوسه های شکرانه به ضریح و پنجره های فولاد. مشهد، چادرهای نمازی است که اشکهای بی دریغ در برمیگیرند، دستهای لرزانی است که گونه های به اشک نشسته را پاک میکنند و چشمهای سرگردانی است که در پی اجابت، تمام نگاه هایشان به جانب کرامت و رأفت خورشید است.

اِذ انْتَبْدَتْ مِنْ اَهْلِها مَکاناً شَرْقِیّاً. (مریم: ۱۶)

هنگامی که از خویشان خود دوری جست تا به شرق رود…

نه کبوتر بود، نه آهو. نه دانه برای چیدن میخواست و نه از صیاد و دام و تفنگ میگریخت. تنها یک دل بود، در سینه ای به تنگ آمده از روزگار، تنها خستگی بود از زمانه و دنیای خالی از تبرک و تقدس. شب در تمام جانش ریشه دوانده و خورشید را گم کرده بود. نومیدی همچون تیری زهرآلود، همچون نیزهای مسموم او را نشانه رفته و امیدش را پنجه در گلو افکنده بود. امیدش به شمعی می مانست که نفس های آخر را میزد؛ شمعی که کورسو شده ای در مسیر طوفان بود و هر لحظه بیم خاموشی اش میرفت.

از دور شعله های مقدس خورشید را دید و روشنایی بادیه طور چشمانش را به خود فرا خواند. از ورای آن همه راه و دورى، آفتاب شعله ور را دید و به او دلباخته و امید بست. خورشید را میخواست، تمام بی‌قراری اش برای دیدار آفتاب بود، پس راه شرق را درپیش گرفت. رنج جاده ها را با تمام دور و درازیشان بردوش کشید و فاصله ها را فرسنگ به فرسنگ تحمل کرد و گذشت تا به سرزمین موعود رسید؛ به سینای روشنی ها، به وادی مقدس «طُویٰ»؛ به مشهد تو رسید؛ به اینجا که تنها تو هستی و خدا هست و هیچ‌چیز دیگر نیست؛ اینجا که زمان از حرکت ایستاده؛ اینجا که زمین دور تو میچرخد، ابدیت حاکم است و هرکسی تنها تو را در آیینه اشک خویش میبیند و میجوید.

اینجا مردی هست که از آسمان آمده و زمین را در آغوش مهر خویش کشیده تا چهار فصلش بهار باشد. اینجا مردی هست که کبوتران، از هر کجای عالم، راه حریم او را میدانند و به‌سویش پر میکشند، مردی که آهوان رمیده و هراسان روزگار را هرکجای هستی که باشند، پناه میدهد و ضامن میشود. اینجا مردی هست که سنگ‌فرش‌های خانه اش را فرشتگان به بال‌های خویش جارو میکشند و پرده های حرمش را به تبرک، روسری خویش میکنند. اینجا مردی هست که عاشق و دلداده فراوان دارد. اینجا یک مرد هست و مانند او در این خاک، هیچ مردی نیست.

سودابه مهیجى

ولادت امام رضا (ع)


 

مجموعه شعر درباره ولادت امام رضا (ع) :

 

 

 

شعر در مدح امام رضا (ع)

 

گردش چرخ فلک را، هشتمين محور، رضا

چشمه ‏ي نور الهي، شاه دين‏ پرور، رضا

جلوه‏ ي نور حقيقت، روشناي راه عشق‏

هشتمين نور ولايت، معني باور، رضا

مژده‏ي سبز بهار لاله‏ زار فاطمه‏

ترجماني از زلال چشمه ‏ي کوثر، رضا

کان علم و اوج جاويدان و بحر عشق را

زرناب و اختر رخشنده و گوهر، رضا

کوکب برج ولايت، اختر چرخ يقين‏

آفتاب معرفت، نور جهان ‏گستر، رضا

رسم و راه عاشقي را، جان‏سپاري راستين‏

دين و آيين خدا را، بهترين ياور، رضا

رهگشاي راه ما، تا شهر نور و روشني‏

تا ديار آشنايي‏ هايمان، رهبر، رضا

از کرامات خداوندي، نشاني بي ‏نظير

از کمال لطف و احسان خدا، مظهر، رضا

نور چشم موسي کاظم، امام هفتمين‏

عالم آل محمد، سبط پيغمبر، رضا

قصه‏ ي سرخ کتاب آشناي عاشقي‏

در گلستان محمد، لاله‏ ي پرپر، رضا

«نسترن» با شعر سبزت، ميهمان حضرتيم‏

لحظه لحظه يادمان سبز است، با موسي الرضا!

———————————–

منبع:كتاب حريم سبز عشق

***********************************

 

اشعار زیبا درباره ولادت امام رضا (ع)

 

قبولم کن من آداب زیارت را نمی‌دانم

همیشه قبل هر حرفی برایت شعر می‌خوانم

قبولم کن من آداب زیارت را نمی‌دانم

 

نمی‌دانم چرا این قدر با من مهربانی تو

نمی‌دانم کنارت میزبانم یا که مهمانم

 

نگاهم روبه‌روی تو بلاتکلیف می‌ماند

که از لبخند لبریزم، که از گریه فراوانم

 

به دریا می‌زنم، دریا ضریح توست غرقم کن

در این امواج پرشوری که من یک قطره از آنم

 

سکوت هرچه آیینه، نمازم را طمأنینه

بریز آرامشی دیرینه در سینه پریشانم

 

تماشا می‌شوی آیه به آیه در قنوت من

تویی شرط و شروط من اگر گاهی مسلمانم

 

اگر سلطان تویی دیگر ابایی نیست می‌گویم:

که من یک شاعر درباری‌ام مداح سلطانم

شاعر : حمیدرضا برقعی

*************************

اشعار ولادت امام رضا , شعر و ترانه, شعر میلاد امام رضا

شعر درباره ولادت امام رضا (ع)

ولادت امام رضا

بازگشت به بالا

این رضا کیست که بر شاه و گدا میبخشد

بهر اغیار جدا،دوست جدا میبخشد

کار  بر  مسلک  افراد  ندارد  ،  آری

گر ببخشد همه بی چون و چرا میبخشد

محفل ار سرد شده،گرمی دست نگهش

جمع ما را به خدا لطف و صفا میبخشد

الله الله که چو اکسیر همین نام “رضا ”

صفحه ی تیره ی این قلب جلا میبخشد

ای که بیمار شدی،نسخه ی درمان خواهی

او طبیب همه درد است شفا میبخشد

گر به دل حبّ رضا هست تو را ربّ کریم

گنهت  را ز  کرم  روز  جزا  میبخشد

سائلان !معتکف کوی پر از لطف شوید

به یقین هر چه که خواهید رضا میبخشد

******************************

 

اشعار تبریک میلاد علی بن موسی حضرت امام رضا (ع )

 شعر ولادت حضرت ثامن الحجج, تبریک تولد امام رضا ع

مریض آمده اما شفا نمی خواهد!

قسم به جان شما جز شما نمی خواهد

برای پیش تو بودن بهانه ای کافیست

بهشت لطف کریمان بها نمی خواهد

دلیل ناله ما یک نگاه محبوب است

وگرنه درد غلامان دوا نمی خواهد

فقیر آمدم و دل شکسته پرسیدم:

مگر که شاه خراسان گدا نمی خواهد?

دلم به عشق تو تا آسمان هشتم رفت

نماز در حرمت اهدنا نمی خواهد

همین قدر که غباری بر آستان باشد

رواست حاجت عاشق دعا نمی خواهد

ببین به گوشه صحنت پناه آوردم

مگر کبوتر آواره جا نمی خواهد?

تو آشنای خدایی کدام ره گذری

در این جهان غریب آشنا نمی خواهد?

فرستنده: ولی الله غیاثوند

****************************

 

اشعار ولادت امام رضا (ع )

 

یا رضا جان کن مدد بر خوانِ تو مهمان منم

در شبِ میلادِ تو دلْ‌تشنه‌ی درمان منم

دست من از عیدی لطف و شفاعت خالی است

پادشاهی من گدایم، دست بر دامان منم

در بیابان خطا گم کرده‌ام راهِ نجات

ضامن آهویی و آهوی سرگردان منم

هشتمین نور و دهم مولای خوبان یا رضا

ده پناهم بی‌پناهم در جهان، حیران منم

عهد کردم تا نگیرم حاجتم را ای رئوف

تا سحر کوبم درِ میخانه و گریان منم

دست بر هم می‌زنم همچون تمامِ عاشقان

تا کنم جلب نظر ‌جانا، که دست افشان منم

نوش کردم باده‌ی مهرِ تو را از کودکی

تا به پیری ذاکر این ذکرِ یا سلطان منم

******************************

ولادت امام رضا (ع)

اشعار ولادت حضرت امام رضا (ع )

 

اين حريم کيست با نور و جلال آميخته‏

جلوه ‏اش چون باغ جنت با جمال آميخته‏

آستان زاده موساست اينجا کز ازل‏

مهر او با جان سرشته، با خيال آميخته‏

دست و پا گم مي‏کند جبريل اينجا چون نسيم‏

بوي غربت بس که با عطر وصال آميخته‏

ضجه‏ي افلاکيان و هاي‏ هاي خاکيان‏

با صداي مبهم پرواز بال آميخته‏

از دل گلدسته‏ ها تا دور دست آسمان‏

صوت داودي است با لحن بلال آميخته‏

اي خوشا آنکس که اينجا همچو شمع چلچراغ‏

در وجودش شعله با اشک زلال آميخته‏

رو بر اين دارالامان کن از سر صدق و يقين‏

دل بگير از باور با احتمال آميخته‏

نور اين خورشيد روز افزون شد اما قرنهاست‏

دولت اقبال مأمون با زوال آميخته‏

خشم و خشنودي او خشنودي و خشم خداست‏

چون رضايش با رضاي ذوالجلال آميخته‏

بي بهشت لطف او داني چه باشد زندگي‏

برزخي تاريک با وزر و وبال آميخته‏

فيض مي‏بارد بر او ابر کرامت بيشتر

هر که اينجا معرفت را با کمال آميخته‏

شاهدند اينجا کبوترها که هر شب تا سحر

اشک شوق زائران با شور و حال آميخته‏

چشم در چشم ضريح و دست در دست دعا

گريه‏ ي اهل تمنا با سؤال آميخته‏

آنکه مجذوب تولاي رضا شد، گوهرش‏

با زلال روشن زهرا و آل آميخته‏

باب اميد جهان است آستان قدس او

نااميدي‏ ها در اينجا با محال آميخته‏

شادي بي غم ولاي اوست ورنه در جهان‏

رنج با راحت، مسرت با ملال آميخته‏

من که هستم ذره پيش مهر عالم تاب او

اشکباري‏ هاي من با انفعال آميخته‏

سايه پرورد خراسانم که در باغ ادب‏

سرو ناز شعر من با اعتدال آميخته‏

خير مقدم را «شفق» در جشن ميلادش سرود

چامه‏اي شيوا که با سحر حلال آميخته‏

———————————–

منبع:كتاب كتيبه ي خورشيد

****************************

 

اشعار ولادت امام رضا (ع )

 

ای راهب کلیسا دیگر مزن به ناقوس

خاموش کن صدا را، نقاره می زند طوس

آیا مسیح ایران کم داده مرده را جان

جانی دوباره بردار با ما بیا به پابوس

آن جا که خادمینش از روی زایرینش

گرد سفر بگیرند با بال ناز طاووس

خورشید آسمان ها در پیش گنبد او

رنگی ندارد آری چیزی شبیه فانوس

رویای ناتمامم ساعات در حرم بود

باقی عمر اما افسوس بود و کابوس

وقتی رسیدی آن جا در آن حریم زیبا

زانو بزن به پای بیدار خفته طوس

**************************

بازگشت به بالا

مجموعه شعر  (میلاد , تولد) ولادت امام رضا (ع)

ای عرشیان به شهر خراسان سفر کنید

شب را در این بهشت الهی سحر کنید

 

با زائرین این حرم الله سر کنید

مدح رضا چو آیة قرآن ز بر کنید

 

عید بزرگ شیعة آل پیمبر است

میلاد هشتمین حجج الله اکبر است

 

ای دل بگیر جان و به جانان نظاره کن

بر چهرة حقیقت ایمان نظاره کن

 

یک لحظه بر تمامی قرآن نظاره کن

در دست نجمه نجم فروزان نظاره کن

 

میلاد پارة تن زهرا و احمد است

شمس الشموس عالم آل محمد است

 

این مظهر جمال خداوند اکبر است

آیینة تمام نمای پیمبر است

 

خورشید نجمه یا مه افلاک پرور است

قرآن روی سینة موسی ابن جعفر است

 

بر خلق آسمان و زمین مقتداست این

جان رو نما دهید که روی خداست این

 

روشن هزار سینة سینا به نور او

چشم هزار موسی عمران به طور او

 

صف بسته اند خیل رسل در حضور او

دل بحر بی کرانه ای از شوق و شور او

 

ریزد برات عفو خدا از نظاره اش

دوزخ بهشت می شود از یک اشاره اش

 

هر قامتی که سرو لب جو نمی شود

هر صورتی که وجه هوالهو نمی شود

 

هر پادشه که ضامن آهو نمی شود

هر کس که نام اوست رضا، او نمی شود

 

در طوس پارة تن احمد بود یکی

آری رئوف آل محمد بود یکی

 

ای خلق خاک پای تو یا ثامن الحجج

جان جهان فدای تو یا ثامن الحجج

 

قرآن پر از ثنای تو یا ثامن الحجج

ایمان بود ولای تو یا ثامن الحجج

 

دین را به جز ولای تو اصل و اصول نیست

تهلیل بی ولای تو هرگز قبول نیست

 

گردون هماره دور زند در طریق تو

خورشید خشت گوشة صحن عتیق تو

 

با آن همه کرامت و لطف دقیق تو

خود را شمرده اند گدایان رفیق تو

 

دستی که دست لطف خدا می شود تویی

شاهی که خود رفیق گدا می شود تویی

 

یکسان بود به وقت عطای تو خاص و عام

فرقی نمی کند به درت شاه یا غلام

 

سلطان ندیده ام ز گدا گیرد احترام

پیش از سلام زائر خود را کند سلام

 

پیوسته دست بر سر زوار می کشی

تو کیستی که ناز گنه کار می کشی

 

پاییز بوستان دل ما بهار توست

در شهر طوسی و همه عالم دیار توست

 

گل بوسة امام زمان بر مزار توست

شیعه به هر کجا که رود در کنار توست

 

چشم و چراغ و محفلم اینجاست یا رضا

هر جا سفر کنم دلم اینجاست یا رضا

 

شرمنده ام از این که بپرسند کیستم

از ذره کمترم نتوان گفت چیستم

 

در پرتو کرامت خورشید زیستم

روزی که نیستم به کنار تو نیستم

 

با یک دم تو صبحدم عید می شوم

در آفتاب صحن تو، توحید می شوم

 

گل از نسیم صبح بهشت تو بو گرفت

خورشید پیش روی تو از شرم رو گرفت

 

ماه از فروغ خشت طلایت وضو گرفت

بی آبرو ز خاک درت آبرو گرفت

 

من دور گندم کرم تو کبوترم

ردّم نکن که از همه بی آبروترم

 

ای نقش دیده و دل ما جای پای تو

روح الامین کبوتر صحن و سرای تو

 

مضمون بده که از تو بگویم برای تو

“میثم” کجا و گفتن مدح و ثنای تو

 

راهم بده که ذاکر ناقابل توام

انگار اینکه خاک ره دعبل توام

 

شعر  : وحید قاسمی برای میلاد امام رضا(ع)

********************************

ولادت امام رضا (ع)

مجموعه شعر  (میلاد , تولد) ولادت امام رضا (ع)

اي غريب الغربا (ع) با ما به صفا آمده ‏ايم!

به ملاقات شه ملک ولا آمده ‏ايم‏

درگهي از جبروت است بر اين خطه‏ ي طوس‏

ما بدين جا به دعا و به ثنا آمده ‏ايم‏

آنچه کردي تو عطا بوده ز لطف و کرمت‏

جمله بيمار کنون بهر شفا آمده ‏ايم‏

از تمنا به رضا مهر خدا ظاهر گشت‏

زين سبب ما به ولا سوي رضا (ع) آمده ‏ايم‏

مدعي را بکن آگه که کرامت جاري است‏

به کرامتگه او همچو گدا آمده ‏ايم‏

اين مکان گشته به هر کون و مکان بي‏ همتا

که در اينجا به دو صد شور و نوا آمده ‏ايم‏

قدسيان هر طرفش دايره بستند به عشق‏

تا ببينند به درگاه رضا (ع) آمده ‏ايم‏

ايزدي عشق رضا عشق الهي است به دل‏

با دلت گو که به ديدار خدا آمده ‏ايم‏

———————————–

دکتر سيد مهدي ايزدي دهکردي (حکيم)

منبع:كتاب گلهاي محمدي

******************************

بازگشت به بالا


 

اس ام اس و پیامک میلاد (ولادت , تولد ) امام رضا (ع)

پیامک به مناسبت ولادت امام رضا علیه السلام

« اس ام اس ولادت امام رضا (ع) »

The birth of Imam Reza

 

بر روی رضـا شمـس امامت صلـوات

بر شافع ما روز قیامـت صـلوات

در شـام ولادتـش که شادنـد همـه

بفرست بر این روح کرامت صلوات صلوات

***************************************

گفتی که بلا بلا بلا ، گفتم چشم ،

از روز الست با رضا گفتم چشم

من آمده ام تا به ولایت برسم،

گفتی انا من شروطها گفتم چشم

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

بلیط ماندن است مانده روی دستهای من

در این همه مسافر حرم نبود جای من؟

رفیق عازم سفر، فقط «سلام» را ببر

سفارش مریض حضرت امام را ببر

***********************************

پیامک به مناسبت ولادت امام رضا  علیه السلام

« اس ام اس ولادت امام رضا  (ع) »

***********************************

زآستان رضا سرخط امان دارم

رخ نیاز بر این پاک آستان دارم

اگر چه کم زغبارم، به شوق نکهت گل

همیشه جای، در این طرفه بوستان دارم

ز تیر حادثه مرغی شکسته بال و پرم

درین چمن به صد امید آشیان دارم

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

کاش من یک بچه آهو می شدم

می دویدم روز و شب در دشتها

توی کوه و دشت و صحرا روز و شب

می دویدم تا که می دیدم تو را

بهترین شادباش ها تقدیم به شما،

بمناسبت میلاد امام علی بن موسی الرضا(ع)

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

نقاره ها ز اوج مناره وزیده اند

مردم صدای آمدنت را شنیده اند

زیباتر از همیشه شده آستان تو

آقا! چقدر ریسه برایت کشیده اند

ولادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، آقا امام رضا علیه السلام مبارکباد.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

امام رضا-ع:

خداوند، پر حرفی و تلف کردن ثروت و اظهار نیاز کردن

زیاد از همنوعان را دشمن می دارد.

میلاد شمس الشموس، خسرو اقلیم طوس، شاه انیس النفوس،

برشما و خانواده ی گرامیتان، تبریک و تهنیت.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

السلام ای حضرت سلطان عشق

یا علی موسی الرضا ای جان عشق

السلام ای بهر عاشق سرنوشت

السلام ای تربتت باغ بهشت

ولادت باسعادت سلطان، امیر و ولی نعمت تمام ایرانیان، حضرت رضا-ع مبارک.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * ** * * *

ولادت امام رضا (ع)

پیامک به مناسبت ولادت امام رضا  علیه السلام

« اس ام اس ولادت امام رضا  (ع) » sms

* * * * * * * * * * * * * * * * * * ** * * *

میلاد عالم آل محمد، هشتمین حجت سرمد،نگین درخشان وطن، السلطان ابا الحسن، حضرت رضا(ع)مبارک باد

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

ای پسر فاطمه، نور هدی

سبزترین باغ بهار خدا

با تو دل از غصه رها می شود

پاکتر از آینه ها می شود

ای گل گلزار خدا، یا رضا

آینه ی قبله نما یا رضا

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

حریمت قبله ی جانم/ بود حب تو ایمانم

تو را هر لحظه می خوانم/ رضا جانم، رضا جانم

منم مست ولای تو/ گدایم من گدای تو

نهادم سر به پای تو/ رضا جانم، رضا جانم

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

تا به مشهـد پای کوبـان می رویـم

در حرم با چشم گریـان می رویـم

میلاد نور مبارك

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

به گوش دل ندا آمد، که یار دلربا آمد …. به درد ما دوا آمد، رضا آمد، رضا(ع) آمد

خدا داد آنچه را وعده،‌ بشد در ماه ذیقعده … که آمد بهترین بنده، رضا آمد ، رضا آمد

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

پرسش تشنگی را تو آبی، جوابی

ریگ‌های بیابان تو را می‌شناسند

نام تو رخصت رویش است و طراوت

زین سبب برگ و باران تو را می‌شناسند

از نشابور بر موجی از «لا» گذشتی

ای كه امواج طوفان تو را می‌شناسند

بازگشت به بالا

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

پیامک به مناسبت ولادت امام رضا  علیه السلام

« اس ام اس ولادت امام رضا  (ع) » sms

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

اینك ای خوب، فصل غریبی سر آمد

چون تمام غریبان تو را می‌شناسند

كاش من هم عبور تو را دیده بودم

كوچه‌های خراسان، تو را می‌شناسند

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت ثامن الحجج علی بن

موسی الرضا را بر عموم مسلمین گرامی تبریک عرض مینماییم. . .

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

زائری بارانی ام آقا بدادم میرسی؟

بی پناهم، خسته ام،تنهابدادم میرسی ؟

گر چه آهونیستم اماپراز دلتنگی ام

ضامن چشمان آهوهابه دادم میرسی ؟

ازکبوترهاکه میپرسم نشانم میدهند

گنبدو گلدسته هایت رابه دادم میرسی ؟

من دخیل التماس رابه چشمت بسته ام

هشتمین دردانه زهرابه دادم میرسی ؟

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

با نام رضا به سینه ها گل بزنید ، با اشک به بارگاه او پل بزنید،

فرمود که هر زمان گرفتار شدید، بردامن ما دست توسل بزنید

* * * * * * * * * *  * * * * * * * * * * * * *

بارگاهی که به شهر قم بپاست هم برای من مدینه هم کربلاست

خاک پاکش را غرق بوسه می کنم چون که جای پای اربابم رضاست . . .

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

آقا گداتو پس نزن اونکه فقط می خواد یه چیز/ عمری کبوترت شدم یه بار برام گندم بریز

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

پیامک به مناسبت ولادت امام رضا  علیه السلام

« اس ام اس ولادت امام رضا  (ع) » sms

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

رضاجان عمریست که گوشه نشین محبتم

این گوشه را به وسعت دنیا نمیدهم یا امام الرئوف . . .

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

در باغ ولایت گل خوشبوست رضا

سروچمن گلشن مینوست رضا

نومید مشو زدرگه احسانش

زیرا به جهان ضامن اهوست رضا

*/میلاد هشتمن نور ولایت، تبریک و تهنیت*/

***********************************

حق، معرفت به هر نگاهم داده / در حلقه ی عشق خویش راهم داده

اینها همه علتش فقط یک چیز است  / ایرانی ام و رضا پناهم داده . . .

میلاد مسعود ولی نعمت ما، آقا امام رضا مبارک

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

پلک خورشید به فرمان تو بر می خیزد / صبح ، از سمت خراسان تو بر می خیزد

نور ، هر صبح می افتد به در خانه ی تو / بعد از گوشه ی چشمان تو برمی خیزد

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

مگذار مرا دراین هیاهو، آقا / تنها و غریب و سربه زانو آقا

ای کاش ضمانت دلم را بکنی / تکرار قشنگ بچه آهو آقا

عیدتون مبارک

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

کسی قدم به حرم بی مدد نخواهد زد / بدون واسطه دم از احد نخواهد زد

گدای کوی رضا شو که آن امام رئوف / به سینه ی احدی دست رد نخواهد زد

بهترین شادباش ها تقدیم به شما

بمناسبت میلاد امام علی بن موسی الرضا-ع

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

خوش آمدی رضا جان جانم فدا نمایم / تبریک من پذیــری باشد همین دوایم

از جان تو را بخوانم خوشبو شود دهانم / لطفی نما رضا جان تا من به کعبه آیم .

* * * * * * * * * * * * * * * * * * ** * * *

پیامک به مناسبت ولادت امام رضا  علیه السلام

« اس ام اس ولادت امام رضا  (ع) » sms

* * * * * * * * * * * * * * * * * * ** * * *

تو را با نام آهو می شناسند / رضای حضرت هو می شناسند

تمام رعیت ملک عظیمت / به نام شاه خوشرو می شناسند . . .

ولادت امام رضا  (ع) بر شما مبارک

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

یاد او در عمق دلها می شکوفد همچو نور / نام او در کام جانها می تراود همچو قند

ای حضور هشتمین، افتادگان غربتیم / دست ما را هم بگیر از لطف، ای بالابلندعید شما مبارک

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

رضای تو را من رضایم، رضا جان / به دربار تو من گدایم رضا(ع) جان

اگر دور از مکه و کربلایم / تویی مکه و کربلایم رضا(ع) جان .

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

هر کس اندوه و مشکلى را از مومنى برطرف نماید

خداوند در روز قیامت انـدوه را از قلبش برطرف سازد

اصول کافى، ج ۳، ص ۲۶۸

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

ما در ره  ثامن الحجج هشیاریم / در حفظ حریم او قدم برداریم

گر دشمن ما خواب پریشان دیده / در سایه ی حضرت رضا بیداریم . .

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

پیامک به مناسبت ولادت امام رضا  علیه السلام

« اس ام اس ولادت امام رضا  (ع) » sms

* * * * * * * * * * * * * * * * * * ** * * *

ولادت امام رضا (ع)

اى شه طوس که سرچشمه الطاف خدایى / جان ما باد فدایت که ولی ‎نعمت مایى

میوه باغ رسالت، شه اقلیم ولایت / بحر مواج علوم و کرم و لطف و رضایى . .

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

آن شب شب میلاد سبز هشتمین لاله / دل را پر از عطر و صفاى یاس‎ها کردند

باران مهر و رحمت و نور و صفا بارید / دل را بـه عـشق پاک “آقا” آشنا کردند. . .

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

دوباره بال وپر پروازم درآمد

دوباره عشق سویم با سر آمد

گشتم کبوتر تا دیار خانه زادی

تنها همین کار از دل عاشق برآمد

قصد زیارت کردم و اوجی گرفتم

روحی مرا در چار چوب پیکر امد

دور حرم چرخی زدم دیدم برای

جارو کشیدن جبرئیل شهپر آمد

بستم دخیلم را به یک جسم مشبک

گویا صدایی از دل آهن بر آمد

خوش آمدی ای زائر شوریده حالم

دلتنگ تو بودم در آفاق خیالم

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

السلام ای حضرت سلطان عشق

یا علی موسی الرضا ای جان عشق

السلام ای بهر عاشق سرنوشت

السلام ای تربتت باغ بهشت

ولادت باسعادت سلطان، امیر و ولی نعمت تمام ایرانیان، حضرت رضا-ع مبارک.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * ** * * *

 

امام رضا (ع)

میرسم از صحن جمهوری چشمان دلت

تا ضریح سبز گیسوی پریشان دلت

میرسم از غربت چشمان باران خورده ام

کوه بکوه منزل به منزل تا خراسان دلت

بی پناهم خسته ام مولای من

کم از اهو نیستم آقا به قربان دلت

کاش نام ما هم ثبت می کردید عاقبت

در میان دفتر سرخ شهیدان دلت

باز می لرزد درون سینه آهوی دلم

ضامن آهو دو دست ما به دامان دلت

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

کفترا پر بزنین به دور گنبد طلا دور گنبد بشینین نیابت از کرب و بلا

پر و بالهاتون رو با هم وا کنید دل به هم بدید همه آوا کنید

ذکر یا امام رضا امام رضا به زبون بگیرید و صفا کنید . . .

پیامک به مناسبت ولادت امام رضا علیه السلام

« اس ام اس ولادت امام رضا (ع) » sms

************************************

 


 

کارت پستال – کارت تبریک – تصاویر پس زمینه – والپیپر های زیبا با موضوع ولادت امام رضا (ع)

ولادت امام رضا (ع)

 

 

بازگشت به بالا

 

دانلود نمونه سوالات آیین نامه راهنمایی و رانندگی با جواب

دانلود نمونه سوالات استخدام اموزش پرورش به همراه پاسخنامه

 

کافی نت سایه روشن

در cloob.com به اشتراک بگذارید داغ کن - کلوب دات کام
  1. Teena گفت:

    Thanks foor your personal marvelous posting! I quite enjoyed reading it, you are a great author.
    I will make sure to bookmark your blog and definitely ill
    come back someday. I wanjt to encourage you continue your greatt writing, have a nice holiday weekend!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =