دانلود گزارش کارآموزی شرکت کامپیوتری (کامل+فرم ها doc)

دانلود گزارش کارآموزی شرکت کامپیوتری

با سلام

در این مطلب یک عدد گزارش کارآموزی شرکت کامپیوتری کامل (با تمامی فرم ها و فعالیت های انجام شده و معرفی شرکت کامپیوتری) با فرمت ورد doc را برای دانلود شما عزیزان آماده کردم . این گزارش کارآموزی مناسب برای دانشجویان رشته مهندسی نرم افزار و سخت افزار کامپیوتر و همچنین رشته مهندسی فناوری اطلاعات (آی تی) it  می باشد . شما به راحتی میتوانید این گزارش کارآموزی را دانلود کنید و مشخصات خودتون و اسم شرکت رو در محل های مشخص شده تایپ کنید و استفاده نمایید. مطالب مربوط به بخش معرفی شرکت به گونه ای تنظیم شده که مناسب برای تمامی شرکت های کامپیوتری میباشد و فقط کافی است نام شرکت محل کار آموزی تان را جایگزین کنید. با توجه به این نکته که تهیه گزارش کار آموزی همواره یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان عزیز می باشد امیدوارم با دانلود این گزارش کار آموزی در وقتتان که هیچ چیز گرانبها تر از آن نیست صره جویی کنید.

دانلود در آخر همین صفحه

فهرست مطالب گزارش کارآموزی شرکت کامپیوتری

فصل اول : درباره ی مکان کارآموزی

1-1 معرفي شركت…………………………………..2

1-2 شركت ‌——————…………………………..3

فصل دوم: آشنايي با قطعات

مقدمه …………………………………………………5

2-‌ 1مادر بورد یا برد اصلی کامپيوتر……………………6

2-1-1  CPU ه ……………………………………….6

2-1-2 اسلاتها يا شيارهای گسترشی……………..6

2-1-3 ماژولهای رم ………………………………….6

2-1-4 باطری ساعت و تاريخ…………………………6

2-1-5 خروجی کی بورد …………………………….7

2 -1-6 خروجی هایONBOARD ه………………….7

2-2 واحد مرکزی پردازش (CPU) ه………………….7

2 -2-1 FAN-CPU ه…………………………….8

2- 3RAM ه ……………………………………..8

2-‌4 کارت گرافيک یا  VGA ه……………………9

2- 5‌ كارت صدا یا  Sound Card ه …………….9

2-6 کارت فکس مودم…………………………..10

2-7 کارت شبکه………………………………….11

2-8 Hard Disk ه  ……………………………….11

2-9 Floppy DiSK ه …………………………….11

2-10  CD Drive ه……………………………….12

2-11  POWER-CASE ه  ………………………12

فصل سوم : مراحل مونتاژ

3- 1مراحل مونتاژ و نصب…………………………….14

3-2کيس……………………………………………..14

3-3 مادربرد…………………………………………..14

3-4پردازنده…………………………………………..15

3-5 فن CPU ه……………………………………….16

3-6رم ……………………………………………….16
3-7نصب مادربرد بر روي كيس……………………….17

3-8 کارت گرافيک…………………………………….18

3-9مودم………………………………………………18

3-10 CD Drive ه   …………………………………19

3-11 فلاپي درايو……………………………………20

3-12هاردديسك…………………………………….20

3-13نصب کابل‌هاي ديتاي CD Drive و هاردديسك..21

3-14نصب کابل هاي فلاپي درايو…………………..22

3-15نصب كليدها و چراغ‌هاي جلوي كيس…………22

فصل چهارم : نصب ويندوز

4-1 مراحل نصب ويندوز……………………..25

نتيجه گیری…………………………………..31

مقدمه

در حال حاضر کامپیوترهای الکترونیکی نه تنها انسان را از انجام کارهای تکراری بسیار آسوده ساخته اند ، بلکه برای درک بهتر محیط به او کمک شایا‌‌ني‌مي‌كنند.آن ها محاسبات پیچیده را با چنان سرعت و دقتی انجام میدهند که توانائی انسان در مقایسه با  آنها بسیار ضعیف می باشد .به اين ترتيب رشته كامپيوتر در ميان رشته هاي دانشگاهي از محبوبيت خاصي برخوردار است .

واحد كارآموزي براي اغلب رشته هاي دانشگاهي‌‌‌‌وجود دارد كه دوره اي است بسيار مفيد و به نحوي دانشجو را با بازار كارآشنا مي كند.

كار آموزي كامپيوتر، به صورت سه واحد عملي مي باشد. در واقع در اين دوره دانشجو قادر است آموخته هاي دانشگاهي‌ خود را كه اغلب به صورت تئوري بوده‌ ،در قالب عملي پياده سازي كند .

آشنایی با قطعات

  2-‌ 1 مادربرد یا برد اصلی کامپيوتر:

بردی است که کليه بردهای کامپيوتر روی آن نصب می شوند. بر روی آن محلهايی برای اتصال يا قرار گرفتن کارتهای مختلف, کابلهای مختلف و سی پی يو قرار دارد. ابعادی حدود ٢۵*٣٠ سانتی متر دارد.

چند مدل رايج آن عبارتند از GIGA :،ATC 7010  ، Asus كه جزء اصلی ترين بردها محسوب می گردند. نوع سی پی يو و ايرادهايش مستقيما روی نحوه کاردکرد سيستم تاثير می گذارد و کوچکترين ايراد آن باعث عدم کارکرد کامپيوتر می گردد.

قسمتهای روی برد به شرح زير می باشد:

2-1-1  :CPU

در مادر بردهای ۴٨۶ و پنتيوم به صورت مربع مخصوص‌بوده ولی در پنتيوم ٢ به صورت کارتی می باشد. نوع سوراخهای سوکتهای ۴٨۶ موازی بوده و در سوکتهای پنتيوم سوراخها به صورت اريب می باشد. هر دو دارای ضامنی جهت وصل کامل دارند.

2-1-2 اسلاتها يا شيارهای گسترشی :

توانايی مادربرد را گسترش ميدهند. (SLOT) اسلاتها به سه صورت می باشند: آيزا-  (AISA) –  پی سی آی- (PCI) ای جی پی(AGP) که به ترتيب سريعتر و جديدتر می باشند. اسلاتها برای نصب انواع بردها يا کارتها روی مادربرد طراحی شده اند.

2-1-3 ماژولهای رم :

جهت نصب رم طراحی شده اند و انواع رم های ۴ مگابايت-١۶ مگابايت- ٣٢ مگابايت- ۶۴ مگابايت- ١٢٨ مگابايت و … در اين ماژولهای مخصوص خود نصب می شوند که دارای ضامنی نيز می باشند.

2-1-4 باطری ساعت و تاريخ:

اين باطری جهت نگهداری ساعت و تاريخ سيستم درمواقعی که کامپيوتر خاموش می باشد گذاشته شده است که به صورت جعبه ای وسکه ای و خازنی قابل تعويض می باشد.

2-1-5 خروجی کی بورد:

اين خروجی که جهت نصب به صفحه کليد طراحی شده به دو صورت معمولی و PS2می باشد.

2 -1-6 خروجی های:ONBOARD

     بعضی از مادربردها بردها را به صورت روی برد دارند که خروجی اين بردها روی مادر برد خواهند بود.

2-2 واحد مرکزی پردازش :(CPU)

سي‌پي‌يو مغزوفرمانده كامپيوتر وکنترل کننده مرکزی آن می باشد که به کليه قسمتها رسيدگی می نمايد و عمل پردازش را انجام ميدهد. اين قطعه،پردازشگر اصلي كامپيوتر و در واقع تعيين كننده نوع آن می باشد . ‌‌در حال حاضر CPU های پنتيوم رايج است كه انواع آن پنتيوم II،III،IIII مي باشد.اين قطعه دارای ابعادی حدود 5* 5 cm و ضخامتی حدود 2mm می باشدكه بر روی برد اصلی در جای مخصوص خود نصب می شود.سرعت CPU با واحد مگاهرتز معرفی می شود. اين پردازنده دارای مدار الکترونيکی گسترده و پيچيده است که به انجام دستورات برنامه های ذخيره شده می پردازد.

بخشهای اصلی CPU حافظه و واحد کنترل و واحد محاسبه و منطق هستند.در بخش حافظه کار ذخيره سازی موقت دستورها و يا داده ها در داخل ثباتها يا register ها انجام می شود. واحد کنترل با ارتباط با بخشهای مختلف سی پی يو کار هدايت و کنترل آنها را بر عهده دارد. واحد محاسبه و منطق(ALU) کار انجام توابع حسابی و مقايسه ای و منطقی را بر عهده دارد.

 

2-2-1 FAN-CPU :

وسيله اي براي خنك كردن سي پي يو مي باشدكه روي خود (سي پي يو) سوار مي شود وداراي يك فن ويك بدنه مشبك آلومينيمي است چون سي پي يو در هنگام پردازش حرارت زيادي از خود توليد ميكند براي خنك كردن آن وجلوگيري ازسوختن نياز به خنك شدن دارد كه اين عمل توسط فن انجام مي پذيرد. در موقع خريد fan پردازنده به سه مورد بايد توجه کرد: ١- کارآيی آن يعنی اينکه چقدر خنک می کند ٢- قيمت آن ٣- مقدار نويز آن.

 

2- 3: RAM

     قطعه ايست که در ماژولهای رم نصب می شود و وظيفه اش نگهداری اطلاعات به صورت موقت است تا سی پی يو بهتر بتواند کار خود را انجام دهد.در واقع به خاطر اختلاف زياد سرعت بين ديسک سخت و سی پی يو از رم استفاده می شود تا اين اختلاف سرعت کاهش يابد. دو نوع رم وجود دارد: رم های معمولیSD RAM)) و رم های سريع.(DD RAM) رم ها در انواع4-8-16-32-64-128-‌256-512-1024-2048-4096 مگابايتی در بازار وجود دارد. در موقع خريد علاوه بر اينکه بايد رمی که با کامپيوتر سازگار باشد مد نظر قرار داده شودبايد کيفيت رم را نيز در نظر گرفت. مشکلات بسياری از کامپيوترها به‌علت استفاده از رم با کيفيت پايين می باشد.

2-‌4 کارت گرافيک یا:VGA

اين قطعه رابطی است بين برد اصلی کامپيوتر و مانيتور که وظيفه اصلی آن آماده سازی اطلاعات برای نمايش توسط مانيتور است. کارت گرافيک بر روی‌برد اصلی کامپيوتر نصب می گردد و فيشی دارد که سيم کابل مانيتور به آن متصل می گردد.بعضی از کارتهای گرافيکی امکانات خروجی TV دارند که قابل نصب به TV يا ويدئو می باشند.چهار جزء کليدی برای تمام سيستمها مادربورد‌ ، پردازنده‌ ، رم و کارت گرافيک هستند.

2- 5‌ كارت صدا یا  Sound Card :

برای اينكه كامپيوتر بتواند صدا را نيز پخش نمايد به قطعه ديگری به نام كارت صوتی نياز داريم. كارت صوتی نيز همانند كارت گرافيكی بر روی برداصلی نصب می شود و در پشت آن چند فيش برای ميكروفون و بلندگو قرار دارد. كارت صداوظيفه آماده سازی سيگنالها برای پخش و دريافت سيگنالهای ورودی از ميكروفون و آماد ه سازی‌آنها برای ذخيره در كامپيوتر را بر عهده دارد. اين قطعه اطلاعات کامپيوتری صفر و يک را به اطلاعات صوتی تبديل می کند .

 

2-6 کارت فکس مودم :

كارت مودم در اسلاتهای مادربورد نصب شده و برای برقراری ارتباط بين کامپيوترها استفاده مي شود و کامپيوترها را مجهز به امکانات‌ارسال و دريافت فکسهای معمولی با کيفيت بالا و حتی رنگی می کند. علاوه بر اين جهت دريافت‌و ارسال اطلاعات کامپيوتری مانند فايل صدا و فايل اطلاعاتی و غيره توسط خطوط مخابراتی به کار می رود. انواع مودم هايی که از خطوط تلفن استفاده می کنند عبارتند از: مودم Dial-up ، مودم ISDN و مودم.DSL

يک شبکه تلفن سنتی بر اساس سيگنالهای آنالوگ عمل می کند در حاليکه کامپيوترها باسيگنالهای ديجيتالی کار می کنند، بنابراين وسيله ای لازم است تا سيگنالهای ديجيتالی کامپيوترها را به سيگنال آنالوگ و سازگار با خطوط تلفن تبديل نمايد اين وسيله همچنين بايد سيگنال های آنالوگ خطوط تلفن را به سيگنال ديجيتالی تبديل کند يک چنين وسيله ای به نام مودم مشهور است.

سه نوع مودم وجود دارد: مودم داخلی(internal modem) که يک برد الکترونيکی است بر روی مادربورد قرار می گيرد. نوع ديگری از مودم ها، مودم خارجی(external modem)ناميده می شود که برد الکترونيکی آن درون جعبه مخصوصی قرار داشته و در خارج از کامپيوتر قرار می گيرد . نوع سوم که در کامپيوترهای Laptop به کار می رود شامل يک کارت است که اين کارت در واقع دربرگيرنده کل برد الکترونيکی مودم است.

 

2-7 کارت شبکه:

     اين کارت جهت اتصال چند کامپيوتر و ايجاد يک شبکه محلی و به اشتراک گذاشتن امکانات آن ها به کار می رود. کارت شبکه به هر ايستگاه اجازه می دهد که با ساير ايستگاهها تبادل اطلاعات کند. می توان به شكل هاي مختلفی کامپيوترها را دريک شبکه به يکديگر متصل کرد که به توپولوژی های شبکه معروفند از جمله ستاره ای و خطی.هر توپولوژی رسانه انتقال مخصوص به خود را می طلبد که اين رسانه های انتقال موجب برقراری ارتباط بين کامپيوترهای يک شبکه می شوند.برخی از انواع متداول رسانه های انتقال عبارتند از: کابل زوج سيم به هم تابيده، کابل کواکسيال وکابل فيبر نوری.

2-8: Hard Disk  

اين قطعه بانك اطلاعات كامپيوتر است و همه اطلاعاتی كه قرار است برای مدتی طولانی نگهداری شوند، اغلب در اين قطعه نگهداری می شوند . هارد از طريق يك كابل داده‌به برد اصلی متصل می گردد و يك كابل برق نيز از منبع تغذيه به آن متصل می شود. دو مارك عمده هارد Maxtor و Quantum است. هارد ابعادی به اندازه12* 8 cm دارد.  در انتخاب يک هاردديسک بايد به سطح ايجاد نويز و توليد حرارت نيز توجه کرد.

2-9 Floppy DiSK :

اين قطعه كه ابعاد آن تقريباً cm ٢ × ١٢× ٨ است، برای خواندن و نوشتن بر روی ديسك نرم )فلاپی) كاربرد دارد. اين ديسكتها قابليت ذخيره سازی ١٫٤٤ مگابايت اطلاعات را دارند. ديسكتها اغلب برای جابجاكردن حجم كم اطلاعات بكار می روند. در حال حاضر فلاپی درايو Teacبيشترين مصرف را دارد. فلاپی درايو از طريق يك كابل داده به برد اصلی وصل می شود.هر کامپيوتر می تواند دو عدد فلاپی درايو داشته باشد.

2-10  CD Drive:

CD     ها تكنولوژی نسب اً جديدی هستند كه اطلاعات كامپيوتری را براساس خواصی ذخيره می كنند كه با تاباندن نور قابل دستيابی می باشند. CD ها قطعات دايره شكل نازكی هستند كه انواع اطلاعات را در خود جای داده اند. يك CD می تواند محتوی فيلم، تصوير و صوت و يا برنامه ها و داده های كامپيوتری باشد. سي دي ها اغلب فقط خواندنی‌هستند يعنی فقط می توان اطلاعات را از روی آنها خواند(CD-R)  و فقط يکبار می توان روی آنها نوشت ولی برخی از CD ها قابليت چند بار نوشتن را نيز دارند (CD-RW). CD-ROM قطعه ای است که اطلاعات را از روی CD به صورت نوری می خواند وفقط امکان خواندن اطلاعات را دارد. قطعه ديگری وجود دارد که CD-Writer ناميده می شود که علاوه بر خواندن اطلاعات ازروی CD قابليت نوشتن اطلاعات روی CD را نيز دارد.

2-11  POWER-CASE  :

منبع تغذيه مادر برد در كامپيوتر مي باشد كه در قسمت انتهايي در بالاي كيس قرار دارد و تغذيه برق مادر برد وديگر قطعات را بر عهده دارد و داراي 5 نوع ولتاژ در خروجي مي باشد -12ولت مثبت 12 ولت منفي – 5ولت مثبت – 5ولت منفي – 3.37ولت مثبت

فصل سوم

مراحل مونتاژ

 

3- 1مراحل مونتاژ و نصب:

يك سيستم ، متشكل از قطعاتي چون كيس ( Case ) ، مادربرد ( Motherboard ) ، پردازنده CPU ، رم ، كارت گرافيك ، مودم ، فلاپي درايو ( FDD ) ، هارد ديسك( HDD ) و CD Drive مي باشد كه بنا به نياز ، قطعات ديگري نيز قابل نصب بر روي آن مي باشد. مراحل نصب را از كيس و منبع تغذيه شروع مي كنيم :

3-2کيس :

ابتدا براي نصب قطعات داخل كيس ، هر دو در آن را  باز كنيد.در داخل كيس ، يك کابل برق ، بسته‌اي شامل پيچ ، واشر، Spacer ديده مي‌شود( شكل 10 ) . از آنها جهت بستن قطعات به بدنه استفاده مي‌گردد. ….

گزارش کارآموزی شرکت کامپیوتری (بصورت کامل با فهرست صفحه عنوان و مشخصات و تمامی فرم ها) را از لینک زیر دانلود نمایید :


نام فایل : گزارش کارآموزی شرکت کامپیوتری بصورت کامل

فرمت فایل دانلودی :  zip

فرمت فایل های اصلی : doc

تعداد صفحات با فرم ها : 48

حجم فایل : 1.78 مگابایت

قیمت : 3000 تومان (قیمت قبلی : 4000 تومان)

تخفیف به مدت محدود

خرید

 

توجه : لطفا آدرس ایمیل را به درستی وارد نمایید

 

کافی نت سایه روشن یزد

4520 بازدید