دانلود رایگان چند عدد تحقیق درباره کاغذ + docx(روش تولید کاغذ ,تاریخچه کاغذ و …)

تحقیق درباره کاغذ

مراحل تهیه کاغذ

1-پوست کندن درخت:
کار تهیه کاغذ با بریدن چوب شروع می شود.پوست درخت باید پاک شود قبل از اینکه در تهیه کاغذ مورد استفاده قرار گیرد یک استوانه چرخشی گردان که اطراف درخت حرکت می کنند پوست درختان را می کند.
2-چیپس کردن: بعد قبل از اینکه به خمیر تبدیل شود آن را به تکه های کوچک می برد یک چاقوی داور با دور زدن تنه رابه چیپس تبدیل می کند.
3-خمیر کردن:
در مراحل تهیه خمیر سلولزونیمه سلولزها از لیگنین جدا می شود و چیز های دیگر مانند روغن و رزین آن جدا می شوند این مهمترین مرحله ی ساخت است زیرا باقی مانده ی الیاف برای ساختن محصولی که ما کاغذ می شناسیم به کار می رود در این جا دومرحله اساسی تهیه ی خمیر وجود درد.

4-سفید گری:
یکی از مهمترین مراحل شستن و سفید کردن است که برای پاک کردن و تصفیه ی خمیر بکار می رود.کلراین برای شستشوی خمیر بکار می رود و بیشتر عملیات شستشوی مکانیکی به وسیله ی پراکساید انجام می شود.
5-ماشین کاغذ:
ماشین کاغذ درگیر چهار مرحله است که با آماده سازی مواد خام شروع می شود.الیاف چوب با آب و مواد معدنی مخلوط می شود،مخلوطی که %99آن آب است.در یک ماشین مدرن آب از پایین تا بالا تخلیه می شود وقتی آب تخلیه می شود یک مرحله از کاغذ شکل گرفته است.در قدم بعدی بخش پرس یا آبگیری است که در اینجا کاغذ بوسیله غلتکها ویک حصیر وسیع که از رشته های نایلون و پلی استرا گرفته می شود.بعد از این قسمت 40تا%50 کاغذ هنوز آب است.در قسمت سوم در بخش خشک کن بیشتر آب را ازکاغذ می گیرند.
6-تیغه پوشش دهنده:
برای پوشش دادن کاغذ یک تیغه پوششی نازک را پس از تکمیل کاغذ روی آن قرار می دهد سپس کاغذ سرخورده زیر تیغه ی دیگری می رود که این پوشش نازک رابرروی آن رسوب می دهد.این پوششهای مختلف کاغذ را برای استفاده در چاپ بسیار خوب می سازد.
7-غلتک ویژه برق انداختن:
این مرحله کاغذ را جلا دار و خوش نماوصاف و نرم می کند این غلتکهای ماشین از رولهای وسیعی ساخته شده که کاغذ را تحت فشار وگرما قرار دهدوپس از این غلتکها کاغذ به رولهای کوچک منتقل می شود.
8-تبدیل به ورقه شدن آخرین مرحله ساخت کاغذ است:
بعضی از رولهای کاغذ به ورقه تبدیل می شود وبعضی هم جعبه وبسته برای مشتری است.


ردیف

نام فایل

لینک دانلود

1 اصلاح الگوی مصرف کتاب و کاغذ دانلود با لینک مستقیم
2 تاریخچه کاغذ و طرز تهیه ی آن دانلود با لینک مستقیم
3 روش تولید کاغذ دانلود با لینک مستقیم
4 صرفه جویی در کاغذ و لوازم تحریر دانلود با لینک مستقیم
5 طرز تهیه کاغذ ضد آب دانلود با لینک مستقیم
6 طرز تهیه کاغذ دانلود با لینک مستقیم
7 طرز ساخت کاغذ دانلود با لینک مستقیم
8 فرایند تولید کاغذ دانلود با لینک مستقیم
9 کاربرد آهن در کاغذسازی دانلود با لینک مستقیم
10 کارخانه کاغذ سازی دانلود با لینک مستقیم
11 نحوه تولید کاغذ دانلود با لینک مستقیم
4097 بازدید