کانال تلگرام کافی نت سایه روشن
آموزش خرید و دانلود از سایت
 

دانلود تحقیق درباره آسیب شناسی فضاهای مجازی در خانواده ۱۸ص+doc

دانلود تحقیق درباره آسیب شناسی فضاهای مجازی در خانواده

موضوع : آسیب شناسی فضاهای مجازی در خانواده

تعداد صفحه : ۱۸ صفحه

فرمت فایل : doc (ورد قابل ویرایش)


فهرست مطالب :

مقدمه

تعاریف و اصطلاحات

شبکه‌های اجتماعی

فضای مجازی

خصوصیات و عملکرد شبکه‌های اجتماعی

اثرات منفی شبکه‌های اجتماعی مجازی بر فرد و خانواده.

پیشنهادات

نتیجه گیری

منابع


مقدمه :

میلیون‌ها سال از اختراع آتش و ابزار گذشته است. انسان‌ها با ابزار به شکار پرداخته و روزگار گذرانده‌اند. بعد بشر به کشت و زرع روی آورده و عصر کشاورزی (موج اول) شکل گرفته است زمین نماد اقتدار در این دوره بوده است. بعد از هزاران سال فکر و اندیشه بشری رشد کرده و دست به اختراع و اکتشافات زده و عصر صنعت (موج دوم) شروع شده و با ورود صنایع و تکنولوژی به زندگی موجبات راحتی و آسایش انسان‌ها را فراهم آورده است و سرمایه و پول مشخصه اصلی آن بوده است. پس با توجه به نیاز انسان به اطلاعات و دانش در زمینه‌های مختلف ، عصر اطلاعات و ارتباطات  یا دوره فرا صنعتی (موج سوم) آغاز شده و تغییرات و دگرگونی‌های شگفت انگیزی را در ابعاد مختلف بشری به وجود آورده است. موج سوم با کامپیوتر و اینترنت شروع شده است و سرعت توسعه علم ، دانش و فناوری اطلاعات به شدت افزایش داشته است. کسب اطلاعات، آگاهی و دانایی مشخصه اصلی موج سوم است.

با توجه به رشد سریع تکنولوژی و فناوری اطلاعات it و سرعت بالای ارتباطات و تبادل اطلاعات عصر چهارمی در دنیا شروع شده که چهارمین موج تغییر در جهان بوده و به فضای مجازی  یا زندگی دوم یا زندگی مجازی شهرت دارد و به عصر مجازی معروف شده است.

عصر مجازی (موج چهارم) یعنی زندگی در  واتس آپ ، فیس‌بوک ، توئیتر ، لینکدین ، مای اسپیس ، تلگرام و دیگر شبکه‌های مجازی …  عصر مجازی در واقع شکل توسعه و تکامل یافته عصر اطلاعات و دانش است و در آینده نزدیک ظهور کرده و فضای سه بعدی را در اختیار بشر قرار خواهد داد تا تخیّل انسان بتواند به حقیقت نزدیک شده و فضای بسیار توسعه یافته‌تر و متفاوت‌تری با جهان امروز را فرا روی بشر قرار دهد.

نوجوانان و جوانان ایرانی روز به روز به استفاده از شبکه‌های اجتماعی مجازی  گرایش پیدا می‌کنند…


 

در cloob.com به اشتراک بگذارید دانلود تحقیق درباره آسیب شناسی فضاهای مجازی در خانواده ۱۸ص+doc"> داغ کن - کلوب دات کام